Creativemind - Dom Produkcyjny - Warszawa

Filmy

Filmy i spoty reklamowe Najwyższej jakości!

realizacje-filmy

Spoty reklamowe

W CM tworzymy spoty reklamowe kompleksowo. Zawierają one materiał wideo, animacje 2D, 3D, są udźwiękowione (muzyka, lektor) i przygotowane w formatach odpowiednich do emisji. Realizujemy spoty od podstaw – czyli zaczynając od przygotowania koncepcji i scenariusza. Produkujemy również spoty na podstawie otrzymanych, gotowych scenariuszy.

Filmy reklamowe

Często spotykamy się z pytaniem: „Ile kosztuje przygotowanie filmu reklamowego?”. Pierwszym krokiem w udzieleniu odpowiedzi na to pytanie jest poznanie oczekiwań pytającego. Na początek dobrze byłoby przyjrzeć się nieco bliżej filmom reklamowym i spróbować podzielić je na swego rodzaju kategorie. Podział ten nie jest tworzony sztucznie i ma na celu przypisanie różnego rodzaju realizacji do kategorii, które różnią się charakterem, sposobem wykonania i kosztem.
Do kategorii filmów reklamowych (w odróżnieniu od spotów reklamowych) zaliczamy realizacje, które trwają dłużej niż 45-60 sekund.
W zależności od tego jaką rolę film ma spełniać ? filmy reklamowe możemy podzielić na:

Filmy promocyjne.

To filmy, które powstają aby zaprezentować unikalne cechy marki, produktu, czy usługi. Cechy te mogą być stałe lub ograniczone czasowo (np. sezonowa obniżka cenowa). Filmy promocyjne mają zachęcać odbiorcę do dokonania pewnej, określonej akcji (rejestracja na stronie, zakup próbki produktu, udział w programie lojalnościowym, itd.). Filmy te mają charakter dłuższych spotów reklamowych.

Filmy korporacyjne, filmy wizerunkowe.
Są to filmy, których zadaniem jest zaprezentowanie zakresu działalności firmy, jej historii, sposobu funkcjonowania, potencjału, możliwości rozwoju, itd. Filmy te często zastępują prezentacje multimedialne. Są wykorzystywane podczas spotkań, szkoleń, konferencji, na targach, ale również na stronach internetowych.

Filmy instruktażowe, filmy szkoleniowe.
Filmy te przedstawiają sposób działania lub omawiają sposób użycia danego produktu/usługi. Do tej grupy zaliczamy filmy mówiące o tym w jaki sposób użyć farby, ale również filmy przedstawiające zakres funkcjonalny portalu internetowego. Filmy szkoleniowe używane są często jako uzupełnienie tradycyjnych szkoleń.

Filmy prezentacyjne.

Jest to swego rodzaju połączenie filmu o firmie/marce z filmem instruktażowym. W jednym materiale wideo lub animacji przedstawiamy zarówno firmę (lub ideę) oraz produkt, jego cechy, sposób działania.

O czym trzeba pamiętać?

Należy pamiętać, że każdy z wyżej wymienionych rodzajów filmów reklamowych powinien mieć odpowiednią długość, powinien być zrealizowany przy wykorzystaniu odpowiednich technik produkcji, a przede wszystkim powinien być dostosowany do oczekiwań osób, do których jest skierowany i do których ma trafiać. Jeżeli chcesz poznać koszt realizacji filmu – zadzwoń 884 074 074 – chętnie doradzimy i ustalimy zakres realizacji.

Koszt produkcji spotu reklamowego
Na koszt realizacji spotu reklamowego składa się kilka istotnych elementów. Cena realizacji spotu reklamowego zależy od techniki realizacji, założeń zawartych w scenariuszu, technik użytych podczas produkcji i stopnia skomplikowania całego przedsięwzięcia.
Elementy, które kształtują koszt realizacji spotu:

 1. Długość trwania spotu (jest to zazwyczaj od 8 sekund przy billboardach sponsorskich do 45-60 sekund).
 2. Konieczność opracowania scenariusza lub praca na gotowym scenariuszu.
 3. Założenia zawarte w scenariuszu lub koncepcja realizacji spotu – między innymi:
  • Udział aktorów (czy w spocie wystąpią aktorzy?).
  • Dni zdjęciowe w plenerze/studio.
  • Animacje 2d, animacje 3d.
  • Udźwiękowienie: nagranie lektora + zakup praw do muzyki.
  • Zakup dodatkowych ujęć w bankach wideo.
  • Sposób i technika realizacji spotu.
 4. Postprodukcja i przygotowanie gotowych plików do emisji.

Dodatkową rzeczą jest określenie pól eksploatacji.

Każdy spot reklamowy przygotowywany jest z myślą o emisji w określonych mediach. Może to być emisja w TV ogólnokrajowej, TV regionalnej, w Internecie, itp. Spot reklamowy może być emitowany tylko przez czas trwania kampanii (bo np. później treści w nim zawarte tracą ważność), ale również prze okres kilku lat (spoty wizerunkowe). Te 2 czynniki: gdzie i przez jaki czas spot będzie emitowany, również mają wpływ na koszt realizacji spotu reklamowego.

Wycena zawsze uzależniona jest od środków, które zostaną użyte podczas realizacji oraz od tego jak długo i w jakich mediach spot będzie emitowany. Jeżeli zastanawiasz się ile to kosztuje – napisz do nas lub zadzwoń:

884 074 074