creativemind - dom produkcyjny

Usługi

Animacje i wizualizacje 3D

Często animacje 3D są elementem składowym większych produkcji. Powstają jako uzupełnienie lub rozwinięcie treści prezentowanych w filmach i spotach reklamowych.
W dziale 3D powstają modele postaci, produktów ale również bardziej skomplikowane sceny i elementy, które w późniejszej fazie realizacji projektu są animowane. Jeżeli chcesz zaprezentować swój produkt lub usługę w ciekawy i nowoczesny sposób – używając do tego technik animacji 3D – jesteśmy do dyspozycji.

realizacje-3D

Ile kosztuje przygotowanie animacji 3d, animacji komputerowej, animacji 2d, itp.?

Koszt przygotowania animacji tego typu zawsze ustalany jest indywidualnie. Podstawą kalkulacji, tak jak przy innych projektach, jest czas przewidziany na realizację i ilość osób zaangażowanych w realizacją konkretnego projektu. Dlatego aby rzetelnie określić koszt realizacji musimy wiedzieć jakiego rodzaju animacja jest potrzebna? Do czego i w jaki sposób ma być wykorzystana. Jeżeli wiesz jakiego rodzaju animacji potrzebujesz lub masz linki do przykładowych realizacji, które odpowiadają Ci pod względem jakości i sposobu wykonania – prześlij te informacje do nas. To przyspieszy przygotowanie wyceny.

Przygotowanie animacji 3d rozpoczyna się zazwyczaj od zbudowania odpowiednich modeli obiektów, postaci, stworzenia całych scen. Elementy te budowane są w wirtualnym środowisku przy pomocy odpowiedniego oprogramowania. Później w zależności od założeń obiekty, postacie lub sceny są dodatkowo obrabiane, uszczegóławiane, animowane – w efekcie powstaje animacja, która następnie jest klatka po klatce renderowana i przekazywana do dalszej obróbki.

Dlaczego warto zwiększyć budżet na realizację?

Często zwiększenie budżetu realizacji o 10-25% daje nam możliwość zastosowania dodatkowych technik przy realizacji animacji 2d, animacji 3d, spotu, czy filmu reklamowego. Ma to oczywiście wpływ na efekt finalny i sposób w jaki tego typu produkcja będzie oceniana przez końcowego odbiorcę. Aby wzbogacić spot czy film o dodatkowe animacje 3d, animacje postaci, animacje komputerowe, musimy na to poświęcić kilka/kilkanaście dni dodatkowej pracy. W odniesieniu do efektu finalnego – warto rozpatrzyć taką możliwość.

Jeżeli chcesz poznać koszt realizacji – prześlij nam opis projektu i swoje oczekiwania – lub zadzwoń 884 074 074.

Wizualizacje:

Tworzymy wizualizacje 3d. Jeżeli chcesz zaprezentować swoje produkty, ich cechy lub właściwości i z różnych powodów nie można zrealizować tego za pomocą fotografii – pomożemy tworząc foto-realistyczne wizualizacje 3D.

Wizualizacje 3D produktów czy fotografie: na co się zdecydować?
Wizualizacje 3D produktów tworzone są zazwyczaj w chwili kiedy, np. produkt jeszcze fizycznie nie istnieje (jest powiedzmy jest w fazie projektowania) – i nie można wykonać mu fotografii. Często wykonanie wizualizacji 3D pomaga przedstawić cechy produktu w sposób, w jaki nie można byłoby zaprezentować go na fotografiach – np. przez wykonanie wizualizacji pokazującej przekrój produktu.

Wycena wykonania wizualizacji 3D – co należy wiedzieć?

Jeżeli interesuje Cię zlecenie wykonania wizualizacji 3D – powinieneś przygotować informacje o posiadanych materiałach na temat obiektu, który ma zostać zaprezentowany na wizualizacji 3D. Musimy wiedzieć, czy dysponujesz fotografiami, rysunkami technicznymi, wymiarami produktów. Bez względu na to czy będą to: wizualizacje 3d, wizualizacje wnętrz, wizualizacje postaci, wizualizacje produktów, wizualizacje mebli, wizualizacje budynków, itd., potrzebowali będziemy informacji o zakresie pracy, którą mamy wykonać. Wszystko po to, aby oszacować czas jaki zostanie przeznaczony na realizację projektu. Wiedząc ile czasu zajmie nam wykonanie wizualizacji 3D z łatwością podamy koszt jej realizacji.

W razie dodatkowych pytań – jesteśmy do dyspozycji: zadzwoń 884 074 074.